Yeni Deneyim Hakkında

Babel_452x339_191212

Yeni Deneyim Hakkında

“You cannot create experience. You must undergo it.

(Deneyimi oluşturamazsınız, ona maruz kalmanız gerekir)”

Albert Camus

Bütün yenideneyim.com okuyucularına merhaba;

Neredeyse her evin bir modeme, bir bilgisayara sahip olmasıyla birlikte artık sosyal ağlar ve bilgi edinebileceğimiz online mecralar hayatımızda çok daha büyük bir yer tutmaya başladı. 56k modemlerle internete bağlandığımız, telefon görüşmesi yapacağımız zaman internet bağlantısını kesmek zorunda kaldığımız günlerin çok uzağındayız. Türkiye, internet gelişiminin durmaksızın devam ettiği bir ülke olmasa da, 90’larla kıyasladığımızda oldukça uzun bir yol katedildiğini söylemek gerekiyor.

Küçük yaşlarımdaki aşinalığımı bir kenara bırakacak olursak, lise yıllarımdan beri düzenli bir Internet kullanıcısıyım. Evime modem alınıp, ADSL teknolojisiyle tanıştığım günden itibaren, önce o dönem çokça revaçta olan forumlara, sonrasında ise işin daha da mutfağına, web sitesi oluşturmaya ve büyütmeye yönelik bazı düşüncelerim oldu. Oyun sitesi, forum sitesi, ufak çaptaki, tekil kullanıcısının sadece ben olduğum çeşitli blog denemeleri bunlardan bir kısmıydı. Internette çok vakit geçirmem dolayısıyla kültürüne hızlı bir şekilde hakim olmamın ardından ise bilgisayar başında gerçekten kaliteli vakit geçirmek isteyen ve doyurucu içerik arayan kullanıcılardan biri haline geldim. Ne istediğimi bilmediğim sürece ise bir daha site tasarlama, Internet projeleri oluşturma gibi düşüncelerimi rafa kaldırdım.

Okuyup öğrendikçe, belli başlı Internet kalıplarını yakaladıkça daha da nokta atışı sitelerde dolaşmayı ve boş beleş yazılardan uzak durmayı başardım (en azından gelişim sürecimi bu şekilde tarif ediyorum) bu sırada ise üniversite öğrencisi olmuştum. Hem yabancı dilimi geliştirmek hem de bazı entelektüel paylaşımlardan faydalanmak için yeni mecralar araştırdım. Ayrıca, beni mutlu edecek ve ileriki dönemlerde çokça faydasını göreceğim birçok hobi edinmeye başladım ya da edinmenin planlarını kurdum: daha fazla yabancı dil öğrenmek, web tasarım, spor,, müzik aletleri, bitki yetiştirme, teknolojik ürünlerle haşır neşir olmak gibi. Gün geçtikçe planladıklarımın da, gerçekleştirebildiklerimin de sayısının artacağına inanıyorum.

Bu sitede, yıllardır çaba harcadığım hobilerimin, bunları öğrenme çabalarım esnasında karşılaştığım sorunları ve kimi basit çözümlerini, çeşitli tavsiyeleri bulacaksınız. Site ziyaretçilerine (ve bu ziyaretçilerin arasından siteye yorumlarıyla, önerileriyle katkıda bulunacak destekçilerimize) sunmak istediğim: kaliteli bir içeriğin, lüzumsuz, ağdalı anlatımlardan arındırılarak aktarlabilmesi.

Internet geyiklerini atladığım sanılmasın :) her ne kadar bazı içeriklerden uzak durduğumu söylesem de, gerek ekşisözlük, gerekse ara sıra kullandığım diğer sosyal medya araçları aracılığıyla bu tarz videolardan, polemiklerden vs. haberdar olup, eğlencesinden kendime pay kapabiliyorum. Arkadaşlarım son dönemde sürekli sohbetlere konu olmuş bir x videosunu izlemediğimi duyduğunda şaşırıp, benden beklenmeyecek bir hareket olduğunu söylüyorlar. Eh, bize de o meşhur videoyu izlemek düşüyor :)

Sitenin hem içinde okunanlarla keyfli vakit geçirilebilecek, hem de çeşitli konulardan bilgi edinip, tavsiye verip, karşılığında da etkileşimde bulunulabilecek bir mecra olması dileğimdir. Bu sebepten ötürü, en ufak bir katkı sunmak isteyen dahi olursa hepsi güleryüzle ve memnuniyetle karşılanacaktır.

Keyifli okumalar…

Yeni Deneyim Hakkında” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>